Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dance...alias tanec....

6. 3. 2011


DISCO DANCE

(DD) je tančení na disco hudbu, ale i skoky a otočky. Jde o velkou show, kdy tanečník musí zvládnout velký pohybový rozsah. Pro DD se používá lesklé oblečení (latex, fl itry, třpytky a třpytivé doplňky), aby byl pohyb ještě rychlejší a efektnější. Móda pro soutěže je velmi propracovaná a mistryně světa mají i své módní návrháře.

HIP HOP

se už dnes dělí na mnoho stylů (break dance, electric boogie, house, new style, locking, popping, krump dance, new jack swing, wacking). Novou formou jsou street battle‘s, a to nejen pro jednotlivce, ale i pro dueta a skupiny (crew). Hip hop oblečení je velmi trendy. Některé tanečnice sice zůstávají u kapuc a širokých tepláků, ale dívky tančící v ladies stylu přešly na úzké kalhoty, legíny, mini, bokovky, body a nezbytné doplňky jako podkolenky, náplety, čepice...

JAZZ DANCE

jsou taneční styly s překrásným projevem a většina tanečníků disco dance a hip hopu se ve vrcholné soutěžní formě o tyhle techniky zajímá a využívá je v choreografi ích. Mezi disciplíny těhle stylů patří: jazz, modern, ballet, show dance. V show dance se využívají všechny techniky uměleckých stylů + show a děj. Pro diváky jde o nejzajímavější disciplínu. Tanečníci těhle stylů oblékají většinou hladké splývavé materiály, ale jsou i výjimky, kdy je u některých choreografi í kostýmem podtržen děj (např. styling Michaela Jacksona).

podívej se na ukázku...:

http://www.youtube.com/watch?v=8bbFtmlohiA&feature=player_embedded

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dance is good

(Babi1996, 9. 3. 2011 15:50)

Mohla bych se zeptat...ditulík ty si někdy tancovala nějaký z těhle tancůů..??jestli ano jaky..?měla di nějaké úspěchy...???

Re: dance is good

(Ditulík, 9. 3. 2011 16:13)

Ahoj Babi1996 :-)
Tancovala...rok a něco hip-hop..potom jsem toho nechala,protože nebyl moc dobrý kolektiv....:-(
Úspěchy..hmm ..záleží jak to bereš...pro mne je úspěch to že jsem byla aspon na některých soutěžích ..sice jsem nevyhrála ale aspon sem se dívala....:-)) jak si ostatní berou ceny...ale strašně moc chci příští školní rok vyzkoušet disco dance...:-D

Re: Re: dance is good

(ditulík, 9. 3. 2011 16:25)

no to s tím dicko dancem byla prdel...:DJá se na tanec moc nehodím..:D

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 75463
Měsíc: 407
Den: 6